منو
تولید ازن در دستگاه تصفیه هوا
تولید ازن در دستگاه تصفیه هوا

دوشنبه 8 مهر 1398

0 2646 1249

تولید ازن در دستگاه تصفیه هوا

بعضی ازدستگاه های تصفیه کننده هوا در هنگام استفاده، ازن که گازی ناپایدار است تولید می کنند و برخی از دستگاه های تصفیه هوا به کل از گاز ازن برای تصفیه هوا استفاده میکنند.   تولید ازن می تواند بخشی از عملیات تصفیه و ضدعفونی هوا و یا یکی از اویژگی ها و آپشن های عملکرد دستگاه تصفیه هوا باشد. گاز ازن از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است، به جای دو اتم اکسیژن معمولی که برای زنده ماندن باید آن را تنفس کنیم. 

به منظور تکمیل اطلاعات مشتریان عزیز، توضیحات جامع و تخصصی در ارتباط با تولید ازن در دستگاه تصفیه هوا با عناوین زیر به تفصیل بیان شده است.

  1. ازن در دستگاه تصفیه هوا
  2. دستگاه تصفیه هوا یون

​همچنین کاربران عزیز می توانند جهت مشاهده 25 برند معتبر دستگاه تصفیه هوا، و مقایسه قابلیت های هر برند و کاربری هر یک از مدل های دستگاه تصفیه هوا به لینک زیر مراجعه نمایند.

ازن در دستگاه تصفیه هوا


بعضی ازدستگاه های تصفیه کننده هوا در هنگام استفاده، ازن که گازی ناپایدار است تولید می کنند و برخی از دستگاه های تصفیه هوا به کل از گاز ازن برای تصفیه هوا استفاده میکنند.
  تولید ازن می تواند بخشی از عملیات تصفیه و ضدعفونی هوا و یا یکی از اویژگی ها و آپشن های عملکرد دستگاه تصفیه هوا باشد. گاز ازن از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است، به جای دو اتم اکسیژن معمولی که برای زنده ماندن باید آن را تنفس کنیم. 
برخی از دستگاه های تصفیه کننده هوا ازن تولید میکنند چرا که ازن می تواند با واکنش شیمیایی و مواد تحریک کننده و میکروب های ایجاد کننده بیماری در هوا واکنش نشان داده و آن ها را از بین ببرد.
آیا استفاده از دستگاه تصفیه هوا که دارای سیستم ازن است مناسب است؟ 

 

دستگاه تصفیه هوابا این وجود گاز ازن سمی است و باعث التهاب گلو و ریه ها می شود. قرار گرفتن در معرض بیش از حد ازن می تواند برای سلامتی شما بسیار مضر باشد و می تواند منجر به مشکل در تنفس ، سرفه و سفتی در سینه شما شود. 
به ویژه نوزادان و کودکان خردسال در مقابل اثرات ازن آسیب پذیر هستند. در موارد جدی ، تنفس ازن در طولانی مدت می تواند صدمات جبران ناپذیری به ریه های شما و حتی مرگ زودرس در افراد ضعیف وارد کند.
در حالی که ازن در مقادیر بسیار اندک ایمن است ، اما هنوز هم بهتر است از خرید دستگاه تصفیه هوا که از ازن استفاده می کند خودداری کنید یا از این مدل ها فقط در اتاق های خالی استفاده کنید. 
هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا ، نسبت به هر کالایی که برای آن از اصطلاحاتی مانند "اکسیژن فعال" یا چیزهای مشابه استفاده می شود، احتیاط کنید. این می تواند به عنوان یک روش بازاریابی مورد استفاده قرار گیرد تا محصول سالم تر شود.
 اگر شک دارید ، از فروشگاه سوال کنید و یا با سازنده تماس بگیرید تا مشخص شود که آیا این مدل از دستگاه تصفیه هوا  از ازن استفاده می کند یا خیر؟ 
همچنین این نکته را باید بدانیم که دستگاه تصفیه هوا ازن با ژنراتورهای اختصاصی ازن که برای از بین بردن بو در اتاق های خالی طراحی شده اند بسیار متفاوت است.

 

دستگاه تصفیه هوا یونی


برخی از انواع دستگاه تصفیه هوا یونی نیز می توانند ازن را آزاد کنند. این دستگاه های تصفیه هوا با استفاده از برق برای ایجاد یونهایی با بار منفی کار می کنند که ذرات ناخواسته را در هوا ضبط و وزن می کنند. این برق می تواند در مولکول های اکسیژن تداخل کرده و آنها را به ازن تبدیل کند. به این دلیل ، نسخه های جدیدتری از دستگاه تصفیه هوا یونی به گونه ای طراحی شده اند که به هیچ عنوان ازن تولید نکنند. در حقیقت ، برخی از مدل ها به طور فعال برای گرفتن مولکول های ازن و تبدیل آنها به اکسیژن ، مانند دستگاه تصفیه هوا یونی که قبل تر به آن اشاره شد ، کار می کنند.
اگر می خواهید مطمئن باشید که به طور کلی از تولید ازن جلوگیری می کنید ، به دنبال دستگاه تصفیه هوایی باشید که از سیستم های تصفیه هوا با راندمان بالا یا HEPA استفاده می کند. این بدان معنی است که فیلترها قادر به از بین بردن 99.97٪ از ذرات موجود در میکرون 0.3 ibly 0.3 فوق العاده هستند. بدیهی است ، فیلتر هپا (HEPA ) یک روش جایگزین بسیار کارآمد برای جذب آلرژن ها و محرک ها بدون استفاده از انتشار ازن یا یونیزاسیون است.

فیلتر هپا در دستگاه تصفیه هوا

با تشکر از اعتماد شما، فروشگاه اینترنتی بامین تهویه با ارائه ی تصاویر،اطلاعات فنی و مشخصات انواع دستگاه تصفیه هوا امکان مقایسه و خریدی مطمئن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است. مشاورین بامین تهویه آماده ی پاسخ گویی به سوالات فنی شما می باشند.

 

بامین تهویه تخصصی ترین وب سایت کشور در زمینه تأسیساتدیدگاه خود را با ما در میان بگذارید