منو
دیگ بخار سونا خانگی
دیگ بخار سونا خانگی

سه شنبه 10 آبان 1401

0 24 4

دیگ بخار سونا خانگی

سونا بخار فایده های زیادی برای سلامت بدن دارد و حفاظت های زیادی از آن می‌کند. گفتنی است که اکثر ورزشکاران استفاده از این سیستم را در برنامه خود قرار می دهند.

دیگ بخار سونا خانگی از دستگاه های پر طرفدار است که ویژگی ها و قابلیت های خاصی دارد. در صورتی که قصد خرید دارید می توانید در سایت بامین تهویه قیمت تجهیزات سونا بخار را استعلام بفرمایید و برای خرید سونا خانگی اقدام بفرمایید. کارشناسان و مشاوران ما همیشه پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

اطلاعات کلی درباره دیگ بخار سونا خانگی

دیگ بخار سونا خانگی نسبت به سایر دیگ های مورد استفاده در استخرها ابعاد کمتری دارد و به فضای زیادی نیاز ندارد، از این رو بسیار پرطرفدار می باشد. ساختار و طراحی این دیگ ها زیاد پیچیده و مشکل نبوده و عملکرد راحتی دارند‌. عملکرد این دیگ ها تهیه بخار و گرمای مورد نیاز در سونا بخار است. برای این کار باید از طریق تبخیر آب اقدام نمایند. در واقع عملکرد این سیستم ها به این گونه است که یک پمپ، آب را به مشعل می رساند، مشعل ها حرارت را مهیا ساخته و از این طریق آب را گرم کرده و باعث تبخیر آن خواهد شد. این بخار آب ها به وسیله لوله ها به سمت مخزن نگهداری بخار می روند و از این طریق به اتاق سونا راه پیدا می کنند.

ویژگی های مهم دیگ بخار سونا خانگی

اگر تمایل به خرید دیگ بخار سونا خانگی دارید باید یک سری از نکات مهم را حتما بدانید. در این قسمت و در ادامه ویژگی های مهم را در اختیار شما قرار می دهیم.

استاندارد بودن دیگ بخار سونا خانگی

از ویژگی های مهم دیگ بخار سونا خانگی ، استاندارد بودن آن است. هنگام خرید حتما این نکته مهم را مورد بررسی قرار دهید. استاندارد بودن این دیگ ها کیفیت و بازدهی آن ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد و شما می توانید سیستمی با کیفیت در اختیار داشته باشید. همچنین می توانید شاهد کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری این سیستم باشید.

توجه به مصرف انرژی

میزان مصرف انرژی امری مهم در انتخاب دیگ بخار سونا خانگی می باشد. قابل ذکر است که شما باید نمونه ای از دیگ بخار سونا خانگی را خریداری نمایید که با کمترین میزان مصرف انرژی بهترین و بالاترین عملکرد را به شما ارائه بدهد.

اهمیت کنترل دما و رطوبت توسط دیگ بخار سونا خانگی

در دیگ بخار سونا خانگی مسئله کنترل دما و رطوبت امری بسیار مهم به شمار می رود. این تجهیزات باید در این سیستم ها تعبیه شده باشد، در غیر این صورت بازدهی سیستم‌ کاهش یافته و گزینه مناسبی برای خرید نمی باشد. می توان این پارامتر را از مهم ترین ویژگی های این سیست ها دانست.

ویژگی مهم ظرفیت دیگ بخار سونا خانگی

ظرفیت دیگ بخار سونا خانگی را حتما در زمان خرید در نظر بگیرید و به آن اهمیت ویژه بدهید. باید تعداد نفراتی که از سونا استفاده می کنند و ابعاد این سیستم را مورد ارزیابی قرار داد و با توجه به آن دیگ بخار را انتخاب نمود. برای نمونه های خانگی می توان از دیگ‌ هایی که ظرفیت کمی دارند نیز استفاده نمود.

اجزای مهم دیگ بخار سونا خانگی

هنگام خرید دیگ بخار سونا خانگی باید به اجزای این سیستم حتما دقت کنید. به عنوان مثال تجهیزات ایمنی و ضروری بسیار مهم هستند و باید کاملا اصولی باشند‌. شیر اطمینان از تجهیزات بسیار مهم و کاربردی در سیستم دیگ بخار می باشد. عملکرد این شیرها تخلیه بخار اضافه می باشد. چرا که در برخی موارد فشار بخار افزایش می یاید و عدم وجود این شیرهای اطمینان امکان دارد خطراتی به همراه داشته باشد. از این طریق دیگ‌ تحت فشار زیاد قرار نمی گیرد. این کار برای افزایش عمر این سیستم بسیار مهم می‌باشد. تجهیزات کنترلی نیز اهمیت ویژه ای دارند. دماسنج ها، مانومترها و سایر تجهیزات باید این سیستم را تکمیل نمایند. اگر سیستم کنترلی از حد مجاز فراتر رفته باشد، این تجهیزات شرایط را تحت کنترل قرار داده و آن را پایدار می سازند.

فواید سونا بخار چیست ؟

افراد بدون توجه به سن می توانند از سونا استفاده نمایند. پیر، جوان، زن و مرد می توانند این سیستم را در برنامه خود قرار دهند اما برای برخی افراد بهتر است که با مشورت پزشک همراه باشد. دفع سموم بدن، کاهش استرس و اضطراب، افزایش جریان خون، بازسازی راه های تنفسی، تاثیر بر پوست، افزایش مقاومت بدن در مقابل ویروس ها و عفونت ها از جمله فایده های مهم این سیستم می باشد.

بنابراین خرید دیگ بخار سونا خانگی را در برنامه خود قرار دهید و از فواید آن بهره مند شوید‌. از جمله فایده های این سیستم می توان به کاهش وزن و لاغری اشاره نمود. همچنین برای پوست عمل آب رسانی را انجام داده و استرس و خستگی را از بدن رفع می نماید. بت این سیستم گردش خون در بدن تحریک شده و بیماری های قلبی و عروقی را از شما دور می‌سازد. در کل با این سیستم خون‌ به تمام قسمت های بدن می رسد و متابولیسم بدن افزایش پیدا می کند. چربی های بدن کاهش یافته و باعث حفظ اندام می شود. کاهش درد مفاصل و عضلات از دیگر ویژگی های مهم سونا بخار می‌باشد و آرتروز و کمر درد را از بین می برد. دفع سموم و شادابی پوست را فراموش نکنید و این ها را از سونا بخار بخواهید.

سخن پایانی

با توجه به نکات گفته شده خرید دیگ بخار سونا خانگی می تواند فایده های زیادی برای شما داشته باشد. پس با مراجعه به سایت بامین تهویه برای خرید سونا خانگی اقدام نمایید. برای اطلاع از قیمت تجهیزات سونا بخار می توانید با واحد فروش تماس داشته باشید و همچنین با کارشناسان ما مشورت نمایید.

 دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

لینک کوتاه

مقالات بیشتر