منو
نکات نصب کولر گازی اینورتر
نکات نصب کولر گازی اینورتر

دوشنبه 9 اردیبهشت 1398

0 1268 562

نکات نصب کولر گازی اینورتر

اولین نکته از نکات نصب کولر گازی اینورتر این است که حتما در صورت امکان برای کابل ارتباطی از کابل شیلد، برای لوله و تجهیزات از سایز مناسب استفاده نمایید . هرگونه میدان مغناطیسی ناشی از انواع ترانس ،‌لامپ کم مصرف ، لامپ نئون ، شبکه وای فای و یا جریان بالای برق ، موجب بروز اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد.

نصب کولر گازی اینورتر

برای نصب دستگاه های کولر گازی اینورتر، توجه به موارد زیر الزامیست:

۱-برای نصب کولر گازی اینورتر ، در صورت امکان برای کابل ارتباطی از کابل شیلد استفاده نمایید . هرگونه میدان مغناطیسی ناشی از انواع ترانس ،‌لامپ کم مصرف ، لامپ نئون ، شبکه وای فای و یا جریان بالای برق ، موجب بروز اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد.

۲-برق ورودی دستگاه مستقیما از جعبه تقسیم و با استفاده از کلید مینیاتوری کشیده می شود. به هیچ عنوان از برق ورودی دستگاه انشعاب دیگری نگیرید .در غیر اینصورت علاوه بر اختلال در عملکرد دستگاه ، موجب بروز صدمه به برد الکتریکی دستگاه خواهد گردید .

۳-از اتصال کابل نول به صورت جداگانه و یا به صورت انشعاب از مسیر دیگر جدا خودداری نمایید.

۴-در هنگام اتصال کابل ارتباطی به  ترمینال دستگاه دقت نمایید تا ترتیب صحیح اتصال را رعایت فرمایید. در صورتی که کابل ارتباطی به اشتباه به ترمینال متصل شده باشد  و کابل فاز (L) به جای کابل فرمان (S) قرار گرفته باشد ، موجب صدمه دیدن برد الکتریکی دستگاه خواهد شد.

۵- به دلیل حساسیت بالای دستگاه ، پیش از نصب دستگاه ، از صحت ولتاژ محل نصب اطمینان حاصل نمایید . در صورت وجود اختلال در میزان ولتاژ و یا تغییرات ناگهانی ولتاژ ، مدارات الکتریکی دستگاه دچار آسیب جدی خواهد گردید . بهتر است از ترانس تثبیت کننده ولتاژ و یا محافظ الکتریکی استفاده نمایید.
 

نکات نصب کولر گازی اینورتر

تجهیزات مورد استفاده در نصب کولر گازی اینورتر


برای نصب دستگاه های کولر گازی اینورتر رعایت موارد زیر الزامیست:
 

۱-استفاده از لوله با سایز و ضخامت مناسب
استفاده از تبدیل تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد. با توجه به فشار کارکرد بالای سیکل (650PSI) لازم است ضخامت لوله حداقل به میزان استاندارد تعرفه در نظر گرفته شود.

۲-استفاده از ازت به منظور شستشو و رطوبت گیری از مسیر لوله کشی

۳-استفاده از وکیوم به منظور تخلیه هوا و رطوبت از سیکل
با توجه به وجود روغن مصنوعی در سیکل و امکان تشکیل اسید خورنده به دلیل امتزاج این نوع روغن با هوا و رطوبت ،‌ضروری است از پمپ وکیوم استاندارد به مدت کافی (حداقل ۳۰ دقیقه در صورت استفاده از پمپ  30gal/hیا  8m3/h در نصب دستگاه استفاده شود)

۴- شارژ مبرد صرفا به صورت مایع انجام شود.
در صورت بروز نشتی از سیستم ، کل مبرد داخل سیکل تخلیه و مجددا شارژ مبرد به صورت مایع و یا تراز انجام شود.

۵-حصول اطمینان از عدم تغییر ناگهانی ولتاژ به وسیله نصب محافظ یا ترانس

۶-استفاده از گیج و شلنگ مخصوص مبرد R-410A
به منظور جلوگیری از آمیخته شدن روغن معدنی یا روغن مصنوعی هرگز از گیج مخصوص مبرد R410A برای کاربا سایر مبرد ها استفاده نکنید.

 

مشاوره و فروش کولر گازی در بامین تهویه


مشاورین شرکت بامین تهویه امکان ارائه مشاروه جهت انتخاب و خرید انواع کولر گازی را به مشتریان محترم دارا میباشد.
فروشگاه اینترنتی بامین تهویه تمامی اطلاعات فنی و تصاویر دستگاه های کولر گازی را با نازل ترین قیمت ها جهت مقایسه دستگاهها و خرید آسان، خارج از محدوده زمانی و مکانی و به آسان ترین روش ممکن را در اختیار مشتریان محترم قرار داده است. دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

لینک کوتاه

مقالات بیشتر