کولر گازی پنجره ای

تاریخ ثبت : | تعداد بازدید : 574

کولر گازی پنجره ای یک باکس تهویه مطبوع است که مجموعه کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور ، تجهیزات الکتریکی و مکانیکال و کنترل کولر گازی را در بردارد . کولر گازی پنجره ای از داخل توسط جداکننده قسمت پرفشار سیستم تبرید که با هوای بیرون در تماس است و قسمت کم فشار سیستم تبرید که با هوای داخل در تماس است را از هم جدا کرده است.


نصب کولر گازی پنجره ای

 

کولر گازی پنجره ای به راحتی روی پنجره و دیوار نصب می شود و تنها نیاز به یک شاسی نگهدارنده دارد.
ضخامت دیوار در نصب کولر گازی پنجره ای موثر است چرا که کولر گازی پنجره ای در اطراف دارای دریچه ورود هوا است.محل نصب کولر گازی پنجره ای باید امکان خروج درین دستگاه را داشته باشد. در قسمت پشتی کولر گازی پنجره ای در کف آن عمل خروجی لوله درین آب وجود دارد.
محل نصب کولر گازی پنجره ای باید به صورتی باشد که در محیط داخل پرتاب با دو شعاع پوشش مناسبی داشته باشد.
بهتر است کولر گازی پنجره ای در ارتفاع نیمه به بالای دیوار نصب شود چرا که هوای سرد خروجی از کور تمامی فضا را پوشش می دهد . محل نصب کولر گازی پنجره ای از پشت باید فاصله مناسبی با دیوار یا موارد دیگر اشته باشد ، کل گرمای هوای گرفته شده از محیط از قسمت پشتی کولر گازی پنجره ای به بیرون محیط رانده می شود.
حتی الامکان نباید کولر گازی پنجره ای را روی دیوار یا پنجره جنوبی نصب کرد چرا که کندانسور آن ( لوله های پشتی ) در معرض تابش مستقیم خورشید قرار می گیرند و از راندمان دستگاه می کاهد.
ابعاد فریم و شاسی را باید با توجه به سایز کولر گازی پنجره ای باشد و محل نصب متناسب با ابعاد دستگاه آماده کرد تا کمترین مقدار فوم را برای درز بندی نیاز داشته باشد . در برخی از برندها هنگام نصب باید محافظ های داخل دستگاه ( روی کمپرسور و فن ) برداشته شوند و برای این کار نیاز به باز کردن کاور دستگاه قبل از نصب است.

کولر گازی پنجره ای


مزایای کولر گازی پنجره ای

 

نشتی برد کمتر ، هزینه نگهداری و سرویس کمتر به دلیل عدم وجود لوله کشی و عدم نشتی گاز و جابه جایی و باز و بست راحت بصورت خشابی روی دیوار یا پنجره .
نصب راحتر به دلیل یکپارجه بودن دستگاه و عدم نیاز به لوله کشی و کابل کشی ارتباطی بین قسمت بیرونی و داخلی . امکان تامین هوای تازه در برخی از مدل ها بوسیله دریچه کوچک تعبیه شده در قسمت هوای خروجی فن اواپراتور . استفاده از کمپرسور های قدرتمند و در اکثر موارد تروپیکال جهت کارکرد در دمای بالای 50 درجه سانتی گراد.


معایب کولر گازی پنجره ای

 


صدای زیاد بدلیل نزدیکی کمپرسور و فن کندانسور به محیط داخل.
عدم وجود کنترل از راه دور در بسیاری از مدل ها و برندهای کولر گازی پنجره ای و عدم امکان تنظیم دقیق دما.عدم تناسب با معماری داخلی و آسیب به نمای ساختمان.
کولر گازی پنجره ای در تمامی برندها بصورت بدون اینورتر و اغلب با کمپرسور رفت و برگشتی پر مصرف تولید می شود.محدودیت نصب بدلیل نیاز به پنجره یا دیوار خارجی جهت نصب.
عدم وجود سیستم سرد و گرم و هیت پمپ و کاربردی فقط بصورت سرمایش.سنگینی دستگاه و نیاز به شاسی کشی محکم .
امکان بروز لرزش در پنجره یا شاسی در صورتی که به خوبی اجرا نشده باشد.
محدودیت ظرفیت کولر گازی پنجره ای که حداکثر تا 24000 بی تی یو بر ساعت تولید می شود.
اکثر مدل های کولر گازی پنجه ای از گاز R22 استفاده می کنند البته تعدادی از برندها جدیدا از گاز RH10 در تولید این دستگاه استفاده کرده اند.
در بسیاری از مواقع نیاز به فوم جهت درزبندی روی دیوار یا پنجره.

 

مشاوره و فروش کولر گازی در بامین تهویه

 

مشاورین شرکت بامین تهویه امکان ارائه مشاروه جهت انتخاب و خرید انواع کولر گازی را به مشتریان محترم دارا میباشد.
فروشگاه اینترنتی بامین تهویه تمامی اطلاعات فنی و تصاویر دستگاه های کولر گازی را با نازل ترین قیمت ها جهت مقایسه دستگاهها و خرید آسان، خارج از محدوده زمانی و مکانی و به آسان ترین روش ممکن را در اختیار مشتریان محترم قرار داده است.