منو

مقالات

بلاگ
تنظیمات پکیج در تابستان و زمستان
شنبه 27 فروردین 1401 / 148 16 0
قبل از تعویض وضعیت پکیج نکاتی را برای افزایش طول عمر پکیج باید رعایت کنیم که در این مقاله درباره ی تنظیمات پکیج در تابستان و زمستان توضیح داده ایم.
خرید و انتخاب چیلر تراکمی
شنبه 20 فروردین 1401 / 113 13 1
در این مقاله به بررسی چیلر تراکمی و قسمت های مختلف آن پرداخته میشود سپس تقسیم بندی نوع چیلر بر حسب نوع کمپرسور ، نوع اواپراتور ، نوع کندانسور و ظرفیت برودت صورت میپذیرد و نکات خرید و انتخاب چیلر تراکمی بیان خواهد شد این نوشتار میتواند یک راهنمای کامل و جامع برای خرید و انتخاب بهترین چیلر تراکمی باشد.
مقایسه فن کویل و کولر گازی
پنجشنبه 5 اسفند 1400 / 155 12 0
از تجهیزات تهویه مطبوع می توان به فن کویل و کولر گازی اشاره کرد که در سیستم تهویه ساختمان برای سرمایش و گرمایش کاربرد دارند. در این مقاله به طور تخصصی به نحوه ی عملکرد فن کویل و کولر گازی و مقایسه آنها پرداخته ایم.
گندزدایی آب استخر
دوشنبه 2 اسفند 1400 / 104 27 0
گندزدایی آب استخر چیست؟گندزدایی آب استخرها در واقع غیر فعال سازی و حذف باکتری ها و انگل ها و ویروس های موجود در آب که می توانند کیفیت آب را خراب کرده و رنگ و بو و طعم در آب ایجاد کنند است.ممکن است این میکرو ارگانیسم ها بیماری زا باشند که در این صورت به آن ها پاتوژن می گویند.در این مقاله به گندزدایی آب استخر و انواع روش های گندزدایی،مزایا و معایب روش ها و چگونگی حفظ و ارتقاء کیفیت آب استخرها میپردازیم.
آموزش نصب داکت اسپلیت
دوشنبه 2 اسفند 1400 / 138 14 2
نصب داکت اسپلیت و نکات فنی و اجرایی نصب برای برندهای مختلف داکت اسپلیت تفاوتهایی دارد، توجه به دستورالعمل های ارائه شده توسط تولید کنندگان داکت اسپلیت برای نصب ضروریست. مطالب این مقاله میتواند به عنوان یک چک لیست مورد استفاده ی متخصصان فعال در صنعت برودت قرار گیرد.
علت خنک نکردن داکت اسپلیت
دوشنبه 2 اسفند 1400 / 91 8 0
خنک نکردن داکت اسپلیت میتواند ناشی از دلایل گوناگون باشد.علت خنک نکردن داکت اسپلیت و سایر مشکلات و خرابی های ممکن در یک دستگاه داکت اسپلیت در این مقاله مورد بررسی و بحث قرار میگیرد و با نگاهی تخصصی تر به نحوه سرویس داکت اسپلیت و برخی نکات مرتبط با نگهداری و بهره برداری از این دستگاه پرداخته میشود.
انواع گاز مبرد و انتخاب صحیح ماده مبرد
دوشنبه 2 اسفند 1400 / 174 13 0
گاز مبرد ماده ای است که با ایجاد سرمایش در یک سیکل تبرید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد، انواع گاز مبرد دارای خواص فیزیکی، شیمیایی و زیست محیطی مشخص هستند که به تفصیل در این مقاله به آنها پرداخته ایم.
کاربرد منبع انبساط در سیستم های گرمایش
دوشنبه 2 اسفند 1400 / 149 44 0
کاربرد منبع انبساط در سیستم های گرمایش : در این مقاله با کاربرد منبع انبساط در سیستم های گرمایش ، وظیفه منبع انبساط،منبع انبساط باز،منبع انبساز بسته، محل نصب منبع انبساط و منبع انبساط دیافراگمی
تفاوت هواساز و فن کویل
دوشنبه 2 اسفند 1400 / 109 12 0
هواساز و فن کویل هردو دارای کویل و فن و فیلتر هستند، این دو دستگاه از لحاظ ظرفیت حرارتی و برودتی، کاربری، میزان هوادهی، امکانات، نصب، اپراتوری و نگهداری و لوله کشی و کانال کشی دارای تفاوت هایی هستند که در ادامه به تفصیل توضیح داده ایم.