منو

مقالات بوستر پمپ

نکات نصب پمپ و بوستر پمپ 
یکشنبه 21 مهر 1398 / 1112 501 0
طرح جانمایی لوله کشی پمپ در جایی که اصول اساسی را غالبا نادیده می گیریم مهم است. نادیده گرفتن اصول لوله کشی پمپ ها به ناپایداری های هیدرولیکی در پروانه منجر می شود و بار شافت را بیشتر کرده و سطوح ارتعاش بالاتر و خرابی سیل (نشت بند) یا یاتاقانها را بوجود می آورد.
کاربرد بوستر پمپ آتش نشانی
سه شنبه 2 مهر 1398 / 1288 549 0
کاربرد بوستر پمپ آتش نشانی حفاظت از ساختمان در برابر آتش سوزی است که این کار را با پمپاژ آب برای سیستم لوله آتش نشانی یا سیستم آبپاش اتوماتیک اطفای حریق انجام میدهد. در این مقاله به بررسی عملکرد بوستر پمپ آتش نشانی افقی، بوستر پمپ توربینی عمودی آتش نشانی، بوستر پمپ خطی - زمینی آتش نشانی و بوستر پمپ دیزلی آتش نشانی پرداخته ایم.
بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی
دوشنبه 4 شهریور 1398 / 1043 467 0
تنظیم فشار آب داخل لوله ها از جمله مشکلات رایجی است که در سیستم آبرسانی شهری و آب مصرفی ساختمانها وجود دارد.با توجه به متغیر بودن میزان مصرف آب و عدم و جود الگوی مصرف آب، با کاهش یا افزایش مصرف آب ،فشار آب داخل لوله ها تغییر می کند و این تغییرات سبب بروز مشکلاتی در سیستم آبرسانی خواهد شد. لذا جهت تامین فشار آب مصرفی در ساختمانها از بوستر پمپ استفاده می شود.
مدار فرمان بوستر پمپ
چهارشنبه 25 اسفند 1395 / 17631 8359 0
مدار فرمان بوستر پمپ نقش بسیار مهمی در نحوه عملکرد سیستم بوستر پمپ دارد. طراحی مدار فرمان مناسب میتواند باعث صرفه جویی اقتصادی و کاهش استهلاک پمپ ها شود. به طور کلی میتوان مدار فرمان بوستر پمپ ها را به دو دسته : 1 مدار فرمان بوستر پمپ دور متغیر و 2 مدار فرمان بوستر پمپ دور ثابت تقسیم کرد. هر یک از این دسته بندی ها خود به روشهای متفاوت قابل اجرا می باشد.