منو

مقالات فن کویل

مقایسه فن کویل و کولر گازی
پنجشنبه 5 اسفند 1400 / 236 33 0
از تجهیزات تهویه مطبوع می توان به فن کویل و کولر گازی اشاره کرد که در سیستم تهویه ساختمان برای سرمایش و گرمایش کاربرد دارند. در این مقاله به طور تخصصی به نحوه ی عملکرد فن کویل و کولر گازی و مقایسه آنها پرداخته ایم.
راهنمای نصب فن کویل
چهارشنبه 6 اسفند 1399 / 836 290 0
نصب فن کویل سقفی، زمینی و کاستی با هم متفاوت هستند. فن کویل زمینی در دو مدل پایه دار و بدون پایه، فن کویل سقفی توکار درون سقف کاذب، فن کویل کاستی چهار طرفه در مرکز سالن و در سیستم های گرمایش با یک لوله رفت و یک لوله برگشت و در سیستم های دو فصلی لوله سوم جهت تخلیه آب کندانس شده نیاز است.
تفاوت یونیت هیتر و فن کویل
شنبه 24 آبان 1399 / 1045 359 0
برای بیان تفاوت فن کویل و یونیت هیتر بهتر است ابتدا نحوه عملکرد هریک را مورد بررسی قرار دهیم.
یونیت هیتر یک واحد گرمایش است در صورتیکه فن کویل یک واحد گرمایش و سرمایش است. در این مقاله از سایت بامین تهویه با توجه به تفاوت های این دو دستگاه می توانید سیستم گرمایشی متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید.
سیستم های لوله کشی در فن کویل
یکشنبه 17 شهریور 1398 / 2405 1032 0
سیستم های لوله کشی در فن کویل بسته به کاربری و نوع ساختمان متفاوت است. آرایش لوله کشی، تعیین کننده مشخصات عملکرد، سهولت کارکرد و هزینه اولیه سیستم است. در این مقاله انواع سیستم های لوله کشی فن کویل به تفصیل بیان شده است.

انواع فن کویل سقفی ، زمینی و دیواری
چهارشنبه 6 شهریور 1398 / 1199 514 0
فن کویل همانطور که از نامش پیداست شامل یک فن دمنده  و یک یا چند کویل سرد و گرم است، که وظیفه آن دمیدن هوای مطبوع به فضای مورد نظر است.
فن کویل دستگاه وابسته است لذا اگر در مدار فن کویل چیلر و دیگ آب گرم برای تامین آبگرم و یا آبسرد مورد نیاز فن کویل نباشد عملا دستگاه فن کویل  فقط یک پنکه است.
در این مقاله با عملکرد فن کویل و انواع آن بیشتر آشنا خواهید شد.