منو

مقالات فیلتر استخر و جکوزی

نصب فیلتر شنی استخر
چهارشنبه 6 بهمن 1400 / 478 47 0
فیلتر شنی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین فیلتر های تصفیه استخر در ایران به شمار می رود. در این مقاله، مراحل نصب و راه اندازی فیلتر شنی استخر، نحوه بکواش فیلتر شنی، زمان مناسب برای بکواش فیلتر شنی و... را مورد بررسی قرار داده ایم. با مطالعه این مطلب و نصب صحیح فیلتر شنی می توانید عملیات فیلتراسیون و تصفیه آب استخر را به بهترین شکل انجام داده و از استخری با آب تمیز و شفاف لذت ببرید.
انواع فیلتر شنی 
دوشنبه 6 آبان 1398 / 981 400 0
انواع فیلتر شنی در دو نوع تحت فشار که با محفظه بسته و معمولا از جنس فلزی و فایبرگلاس یا HPDE، و ثقلی با بدنه بتنی و فلزی تولید میشود. مهمترین تفاوت فیلتر شنی ثقلی و تحت فشار فشار مورد نیاز برای راندن آب به میان لایه های فیلتر است که در ادامه به بررسی معایب هر یک نیز پرداخته ایم.
بهترین فیلتر استخر
پنجشنبه 28 شهریور 1398 / 795 343 0
فیلتر استخر در واقع یک محفظه فولادی یا فایبر گلاس یا PDHE است که دارای نازل های ورودی و خروجی آب و بستر سیلیس است. که کیفیت فیلتر شنی بستگی زیادی با کیفیت سیلیس داخل آن نیز دارد. از مزایای دیگر فیلتر شنی بر خلاف دیگر سیستم های فیلتر استخر ، فیلتر شنی ذره های بزرگ و کوچک شامل مو ، حشرات و برگها را جذب می کند.
فیلتر استخر
دوشنبه 4 شهریور 1398 / 994 434 0
فیلتر استخر دستگاهی برای جداسازی ناخالصی ها و شفاف سازی آب استخر می باشد. فیلتر استخر ذرات بزرگ و کوچک و بسیاری از آلودگی های آب استخر را جذب میکند و مانع گردش آزادانه  آلودگی ها در آب استخر می شود.همچنین با استفاده از فیلتر استخر بسیاری از باکتری های موجود در  آب استخر را می توان جدا نمود.فیلترهای استخر همچون پمپ های استخر ضروری و کاربردی می باشند.برای عملکرد صحیح فیلتر استخر نیاز به پمپ تصفیه استخر با دبی و هد مشخص است.
کیفیت آب استخر
چهارشنبه 28 آذر 1397 / 1075 488 0
کیفیت آب استخر : عواملی که در کیفیت آب استخر تاثیر گذارند شامل دمای آب، سختی آب، میزان قلیایی یا بازی بودن آب، PH آب، ذرات جامد موجود در آب و... می باشد.
شیر فیلتر شنی فایبر گلاس
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 / 2835 1264 0
شیر فیلتر شنی فایبر گلاس ، معمولا دارای 6 یا 7 حالت هستند می توانند جریان وروردی و خروجی خود را تنها با چرخش ساده تغییر داده و کار با فیلتر شنی را آسان کنند . وضعیت ها یشیر فیلتر شنی فایبر گلاس تمام نیاز های یک استخر با سیستم تصفیه را پوشش می دهد.
تست کلر آب استخر
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 / 2900 1374 0
تست کلر آب استخر امری است که هر روز باید توسط اپراتور و نگهدارنده استخر انجام شود و روش تست و نوع تست می تواند در نتیجه در میزان کلر نشان داده شده تاثیر گذار باشد. تست کلر آب استخر هزینه و زمان زیادی نیاز ندارد اما عدم اطلاع دقیق از میزان کلر و کنترل آن موجب کاهش سطح کیفیت آب استخر و در نهایت بیماری شناگران شود.
محاسبه فیلتر شنی
دوشنبه 9 اسفند 1395 / 5330 2437 0
محاسبه فیلتر شنی استخر و جکوزی یکی از ابتدایی ترین و اساسی ترین کار برای طراح و یک مهندس مشاور در زمینه استخر و جکوزی می باشد زیرا انتخاب پمپ و دیگر تجهیزات استخر بر مبنا دبی و فشار فیلتر شنی می باشد. با انتخاب صحیح و روش محاسبه فیلتر شنی ، کارکرد درست سیستم فیلتراسیون را تضمین کنید.
انواع فیلتر شنی استخر و نحوه عملکرد آن
شنبه 7 اسفند 1395 / 2690 1281 0
فیلتر شنی استخر پر طرفدارترین سیستم تصفیه آب برای استخرهای خانگی، خصوصی و عمومی میباشد. قدرت تصفیه مناسب فیلتر شنی استخر، با کمترین هزینه تعمیر و نگهداری مهمترین عامل این استقبال می باشد. اما فیلترهای شنی مدلهای متفاوتی دارد که با شناخت بیشتر این مدلها می توان انتخاب دقیق تر و مناسب تر داشته باشیم.