منو
آشنایی با محبوب ترین انواع هیتر برقی
آشنایی با محبوب ترین انواع هیتر برقی

سه شنبه 9 مهر 1398

0 1071 438

آشنایی با محبوب ترین انواع هیتر برقی

محبوب ترین انواع هیتر برقی خانگی فن دار یا بدون فن، دیگ بخار برقی و پمپ حرارتی تمیز و مقرون به صرفه و بهترین جایگزین برای استفاده در سیستم های گرمایشی هستند.
در این مقاله به تفصیل به توضیح هر یک پرداخته ایم.

به منظور تکمیل اطلاعات مشتریان عزیز، توضیحات جامع و تخصصی در ارتباط با آشنایی با محبوب ترین انواع هیتر برقی با عناوین زیر به تفصیل بیان شده است.

  1. هیتر برقی
  2. مزایا استفاده از هیتر برقی
  3. محبوب ترین انواع هیتر های برقی
  4. هیتر برقی خانگی
  5. دیگ بخار برقی
  6. پمپ حرارتی

​همچنین کاربران عزیز می توانند جهت مشاهده برند های معتبر هیتر برقی ، و مقایسه قابلیت های هر برند و کاربری هر یک از مدل های هیتر برقی به لینک زیر مراجعه نمایند.

جهت مشاهده لیست برندهای هیتر برقی کلیک نمایید. 

هیتر برقی

 

هیتر برقی یکی از محبوب ترین انواع سیستم های گرمایشی است، هیتر برقی جایگزینی تمیز و مقرون به صرفه برای سیستم های گرمایشی مبتنی بر سوخت های فسیلی‌هستند.

 

آشنایی با محبوب ترین انواع هیتر برقی

 

مزایا استفاده از هیتر برقی


در کشور های اروپایی که بحث هزینه سوخت های فسیلی مطرح است مزیت استفاده از سیستم هیتر برقی این است که دیگر لازم نیست نگران نوسان قیمت سوخت باشید. هنگامی که بخاری نفت ، گاز طبیعی یا پروپان دارید،هرگونه انحراف در قیمت سوخت می تواند سالانه صدها تا هزاران دلار بیشتر از آنچه قبلاً می پرداختید ، هزینه کند. 
در استفاده از هیتر گازی ، شما همچنین باید نگران راندمان سوخت سیستم گرمایش خود باشید. متوسط راندمان یک دستگاه گرمایشی الکتریکی نزدیک به 100 درصد است ، زیرا از تمام انرژی ای که می پردازید استفاده می شود. به غیر از چند دکمه و سوئیچ ، تمام انرژی به سمت تولید گرما پیش می رود. 
هیچ گونه مواد زایدی را که شما نیاز به تمیز کردن آن با حرارت الکتریکی ندارید وجود ندارد ، بنابراین اگر با سیستم های گرمایشی نفتی ، گازوییلی و گازی کار میکنید ،این یک نکته مهم محسوب می شود.

 

هیتر برقی مانند هر سیستم گرمایش دیگری دارای سه بخش هستند:

منبع حرارت ، سیستم توزیع گرما و سیستم کنترل (ویکی). منبع گرما المنت های دستگاه هستند که از الکتریسیته برای تولید گرما استفاده می کنند.


هیتر برقی در چهار نوع تولید میشود ، اول هیتر های برقی که مستقیما هوا را گرم میکنند حالت دوم دستگاه هایی که آب را گرم میکنند و سومین حالت دستگاه هایی هستند که روغن را برای گرم کردن خانه گرم میکنند و چهارمین حالت هیت پمپ ها هستند که از سیستم گرمایش تراکمی بهره میبرند. در سیستم های بزرگتر منبع گرما معمولاً به صورت کوره حرارتی ، دیگ بخار یا پمپ حرارتی هستند.


کوره ها و دیگ های بخار اغلب سیستم گرمایش مرکزی نامیده می شوند زیرا گرما در یک مکان مرکزی ایجاد می شود و سپس در کل خانه توزیع می شود.
 بخش بعدی سیستم گرمایش مرکزی سیستم توزیع است که هوای گرم ، بخار یا آب گرم را به محیط منتقل میکند. یک نمونه متداول از سیستم توزیع گرما ، رادیاتور یا سیستم هوای اجباری است. سرانجام ، سیستم کنترل ، که معمولاً به صورت ترموستات وارد می شود ، میزان گرمای توزیع شده را تنظیم می کند. برخی از سیستم های گرمایشی یکی از این قسمت ها را حذف می کنند ، یا هر سه بخش را در یک واحد ترکیب می کنند ، اما فرمول اصلی سیستم گرمایش یکسان است.

 

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید هیتر برقی

 

محبوب ترین انواع هیتر های برقی

 

  1. هیتر برقی خانگی فن دار یا بدون فن
  2. دیگ بخار برقی
  3. پمپ حرارتی Heat pump

 

هیتر برقی خانگی

 

از هیتر برقی خانگی در کشور ما در مکان هایی استفاده میشود که سیستم گرمایش مرکزی ندارند یا سیستم گرمایش مرکزی ظرفیت مناسبی ندارد و به درستی عمل نمیکند.اکثر ادارات و منازل و فروشگاه ها متاسفانه مشکل گرمایش مرکزی را دارند و به دلیل اینکه در سیستم برق ساختمان استفاده از هیتر برقی پیش بینی نشده عمدتا در استفاده از هیتر برقی مشکل پیدا میکنند.
سیستم گرمایش برقی مرکزی مانند موتور خانه برقی با دیگ برقی و کوره هوای گرم برقی به دلیل قیمت پایین تر سوخت های فسیلی توجیهی ندارند.

هیتر برقی خانگی

دیگ بخار برقی

 

دیگ بخار برقی یکی دیگر از سیستم های گرمایش مرکزی هستند . دیگ بخار آب را گرم می کند تا آب گرم یا بخار را برای گرم کردن محیط ایجاد کند. پس از گرم شدن آب یا تولید بخار سیال به المان های انتقال حرارتی مانند فن کویل ها و رادیاتورها و هواساز و ... هدایت میشود.
 دیگ بخار نیازمند سیستم نگهداری مدون است و بازده کلی آنها با افزایش سن سیستم کاهش می یابد. 
از دیگ بخار برقی میتوان برای تولید بخار مورد نیاز سونا بخار استفاده کرد و همچنین در سیستم سونا خشک میتوان از هیتر برقی سونا خشک استفاده کرد.

دیگ بخار برقی

پمپ حرارتی

 

سیستمی که در چند سال اخیر محبوبیت پیدا کرده، پمپ های حرارتی گرما را از هوای اطراف می گیرند و از آن برای گرم کردن خانه استفاده می کنند. پمپ های حرارتی همچنین برای خنک کردن منازل قابل استفاده هستند ، بنابراین معمولاً در سیستم های HVAC یافت می شوند.
 اگر در آب و هوای معتدلی زندگی می کنید ، پمپ های گرما یک انتخاب عالی هستند ، اما بعضی مواقع می توانند در مناطق سردتر ناکارآمد باشند. همچنین ، برخی از انواع پمپ حرارتی می توانند  بسیار گران باشند.
استفاده از سیستم های حرارتی هیت پمپ یا همان پمپ حرارتی بسته به نوع ساختمان متفاوت است.بطور مثال استفاده از سیستم vrf برای گرمایش و سرمایش در منازل مسکونی پیشنهاد نمیشود و میتوان از آنها برای سیستمهای اداری و تجاری استفاده کرد.
صرفه اقتصادی در استفاده از برق برای تولید گرمایش در فصل یرما هم باید مد نظر قرار گیرد.

 

راهنمای خرید بهترین هیتر برقی

 

با تشکر از اعتماد شما،فروشگاه اینترنتی بامین تهویه با ارائه ی تصاویر،اطلاعات فنی و مشخصات انواع هیتر برقی ، هیتر گازی ،هیتر برقی خانگی ، کوره هوای گرم ، هیتر صنعتی ، بخاری کارگاهی ، هیتر نفتی ، امکان مقایسه و خریدی مطمئن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است. مشاورین بامین تهویه آماده ی پاسخ گویی به سوالات فنی شما می باشند.

 

بامین تهویه تخصصی ترین وب سایت کشور در زمینه تأسیساتدیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

لینک کوتاه

مقالات بیشتر